OKOLICA
Jedlnia-Letnisko to mała, urokliwa miejscowość w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie radomskim. Jedlnia-Letnisko położona jest zaledwie 8 km od Radomia, na skraju Puszczy Kozienickiej.
1,5 godziny od Warszawy
Restauracja oferująca dania, pizzę, desery i drinki
Odpoczynek na łonie natury- zalew Siczki, Puszcza Kozienicka
Ścieżki piesze i rowerowe, plac zabaw dla dzieci
Sklep spożywczy, apteka, fryzjer, salon kosmetyczny
ZALEW SICZKI
W samym centrum miejscowości Jedlnia-Letnisko, zaledwie 300 m. od hotelu Pod Różami znajduje się Zalew Siczki. Wzdłuż zalewu ciągnie się ścieżka rowerowa i piesza.
W 1970 roku rozpoczęto budowę zalewu Siczki, który powstał na rzece Gzówce. Aby stworzyć zbiornik, konieczne było wydobycie 225 tys. m3 torfu. Początkowo powierzchnia zbiornika wynosiła 32 ha. Budowa zalewu była skomplikowana, bowiem na tym terenie znaleziono mnóstwo niewybuchów z czasów II wojny światowej. Z biegiem lat do Jedlni – Letnisko przyjeżdżało coraz więcej turystów, którzy spędzali tu swój wolny czas. Zalew stał się również ulubionym miejscem wędkarzy. Do tej pory w wodach zalewu występują takie ryby, jak: karp, krąp, leszcz, okoń, płoć, sandacz, szczupak. Po jednej stronie zalewu znajduje się deptak, który powstał w 2012 roku i jest przeznaczony zarówno dla spacerowiczów, jak również dla rowerzystów i miłośników rolek. Po drugiej stronie zalewu roztacza się rezerwat „Jedlnia” ( żródło: turystyka.jedlnia.pl)
Przygoda z alpakami
Organizujesz u nas imprezę?
Myślisz o dodatkowej, jak również niestandardowej atrakcji?
Serdecznie zachęcamy do spaceru z alpakami!
Dwie alpaki są do Państwa dyspozycji na okrągłą godzinę.
Można je karmić i z pewnością są skore do zabawy.
Tym zabawnym zwierzętom nie sposób odmówić uroku.
KOŚCIÓŁ
Kościół pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Jedlni-Letnisko – kościół katolicki w Jedlni-Letnisko koło Radomia, przy ul. Wojciechowskiego 12, wybudowany w stylu zakopiańskim. Kościół wraz z dzwonnicą figurują w rejestrze zabytków.
W związku z rozwojem Jedlni-Letnisko i braku w bliskiej odległości kościoła, powstała myśl o budowie kaplicy. Inicjatorami i fundatorami świątyni byli: Franciszek Hertel, Karol Wickenhagen, Zygmunt Płużański, Ludwik Żerański, Aleksander Sobecki, Czesław Golczewski i inni. Kaplicę o wymiarach 12,5 m x 6,5 m w stylu gotyckim zaprojektował architekt z Radomia - inż. A. Załuski. Budowa rozpoczęła się w 1905 roku, a zakończyła się w lipcu 1906 roku. 22 lipca 1906 roku kaplica została uroczyście poświęcona. 28 kwietnia 1921 roku erygowano parafię, a jej proboszczem został ksiądz Władysław Korpikiewicz. W latach 20 - tych doszło do rozbudowy świątyni. Projekt kościoła w stylu zakopiańskim przygotował inż. Julian Jakubowski. (żródło: turystyka.jedlnia.pl )
KRÓLEWSKIE ŻRÓDŁA
Rezerwat przyrody Źródło Królewskie leśny, częściowy rezerwat przyrody położony w Puszczy Kozienickiej. Został utworzony w 2000 roku. Obejmuje zespół źródeł przy rzece Zagożdżonce. Ścieżka "Królewskie Źródła" stanowi element programu edukacji leśnej Nadleśnictwa Kozienice. Jej usytuowanie w pobliżu rezerwatu "Źródło Królewskie" pozwala na poznanie większości zagadnień związanych z gospodarką leśną i charakterystyką przyrodniczą Nadleśnictwa. Wędrując po ścieżce doznamy wielu estetycznych wrażeń, poznamy wyjątkowo piękne zakątki przyrody, spotkamy bobry i ślady ich bytowania, napijemy się wody z "Królewskiego Źródełka", dowiemy się jak wzrasta las i jak go chronić przed szkodliwymi czynnikami środowiska.
TRASY ROWEROWE I PIESZE
TRZY STAWY